Depo-X

Depo-X Depo Yönetim Sistemi

Sisteme palet ile giren tüm paletler, palet barkodu ya da BTK (barkodlu tanıtım kartı) ile etiketlenmektedir. Paletsiz olarak direk depolama adreslerine yerleştirilecek olan dökme ürünlerinin üzerinde ürün ve üretim bilgilerini içeren etiketler bulunması öngörülmektedir.

Depoya satın alma,transfer siparişi kanalı ile olan girişler veya müşterilerden gelen iadeler giriş kapsamındadır. Depoya gelen ürünler üretim tesislerinden geliyorsa mevcut barkod etiketi okutularak, satın alma yoluyla geliyorsa yeni etiket oluşturularak girişi yapılacaktır. Depo içerisindeki her tür giriş, çıkış, taşıma, transfer, sayım işlemleri için kim,nerede,ne zaman şeklinde takip edildiği gibi  ayrıca stok hareketleri oluşturulmaktadır.

FSM-X

FSM-X Araç Yük Planlama Sistemi

Sevkiyat siparişlerinin uygun palet tipleri ile optimal şekilde planlanarak ofis ortamında üç boyutlu olarak simülasyonlarının gerçekleştirildiği bir PC uygulamasıdır.

Kullanıcılar gerekli gördükleri durumda planlamalara müdahalede bulunabilecekleri gibi kalınan noktadan sistem otomatik planlamalara devam edebilmektedir.

Orijinal ürün paletleri ya da spesifik kombinasyonlu ürünler için yükleme şablonları oluşturarak sistemin yetenekleri geliştirilebilmektedir.

Onaylanan palet planları bu kez araç ya da konteyner için ikinci kez planlanır ve kullanıcı onayı ile nihai yük planları sisteme kayıt edilerek yükleme listeleri oluşturulmaktadır.

Loji-X

Loji-X Lojistik Yönetim Sistemi

Loji-X Maliyet ve operasyonel işleyiş yapısını göz önünde bulundurarak Taşıma süreçlerinin takip edildiği ve tüm detayların kayıt altına alındığı uygulamadır. Loji-X'de Fiili lojistik süreçlerinin sistematik olarak talebin alınmasından, teslimatın gerçekleşmesine kadar gerçekleşen tüm döngünün analiz ve yorumlanması mümkündür. Bu döngüde oluşan tüm olasılıklara Loji-X çözüm odaklı olarak yaklaşmış ve en esnek çözümleri sunmayı başarmıştır.

Lojistik döngüsü içerisinde çeşitli çalışma modellerine göre esnek parametrik yapısı ile ihtiyacı karşılamayı hedef edinmiştir. Müşteri odaklı çalışan firmaların ihtiyaçlarını karşılarken yazılım firması bağımlı çalışmasını ortadan kaldırmıştır.